UA-112834510-1

طرز تهیه سس مایونز خانگی

0.00 (0 votes)

توضیحات

سس مایونز یکی از پنج سس اصلی و مادر سس های دیگر می باشد. تهیه این سس نیازمند حوصله و دقت بالاست و البته روش های بسیار متنوعی برای تهیه ی این سس وجود دارد که ما در اینجا روش بسیار ساده جهت تهیه سس مایونز خانگی را برای شما قرار داده ایم. همواره در بازار سس های های متنوع و خوش مزه مایونز با میزان چربی و پروتئین متفاوت وجود داشته است اما ما در تهیه سس های مختلفی که در آن سس مایونز رکن اساسی آن را بازی می کند؛ مانند چاشنی گیاهی آووکادو و یا سس باربکیو آلابامای سفید ؛ بر خانگی بودن و سالم بودن آن تاکید داشته ایم. 
 زمان پخت: 15 دقیقه
 زمان آماده سازی: 15 دقیقه
  سرو برای: 3 نفر(تقریبا بیش از یک فنجان)

  مواد لازم جهت تهیه این سس: 
1
 2 زرده تخم مرغ
2
 1/2 فنجان روغن زیتون
3
 1 قاشق غذاخوری سس خردل
4
 4 قاشق غذاخوری آبلیمو
5
 1/2 فنجان روغن نارگیل
6
 نمک و فلفل تازه


  طرز تهیه سس :

1- در یک کاسه متوسط (همزن یا میکسرغذا) زرده تخم مرغ، سس خردل و یک قاشق غذاخوری آبلیموی تازه را مخلوط کنید.

2- اگر با دست هم می زنید شروع به همزدن سریع کنید ( درصورت استفاده از همزن برقی یا میکسرغذا در حالت کند قرار دهید).

3- روغن را بسیار آرام به مواد اضافه کنید. حتی در ابتدا بصورت قطره قطره. وقتی شما در حال تولید یک امولسیون (ذرات چربی در مایع) هستید؛ اگر به یکباره روغن را اضافه کنید باعث جدایی روغن از مواد شده و کنترل و ترکیب مجدد آن آن بسیار سخت خواهد شد.

4- همچنان به مخلوط کردن سس ادامه دهید و برای ثابت ماندن کاسه می توانید یک حوله در زیر آن قرار دهید.

5- هرچه بیشتر روغن اضافه می کنید امولسیون شما خودش را گرفته و ضخیم تر و سفت تر می شود. در این حالت می توانید به سرعت افزودن روغن به مواد بیافزایید.

6- وقتی تمام روغن به مواد اضافه شد و سس کاملا قوام پیدا کرد؛ می توانید همزدن را با اضافه کردن آبلیموی تازه ادامه دهید (با اضافه کردن آبلیمو رنگ سس به آرامی تغییر می کنید) و پس از آن نمک و فلفل را نیز به آن اضافه کنید.

7- از سس مایونز خانگی خود لذت ببرید و برای نگهداری آن را در یخچال نگهدارید.

(نکات پایانی هر صفحه به شما برای داشتن سسی لذیذتر کمک خواهد کرد.)


با ویکی سس همراه باشید و نظرات خود را حتما در مورد سس مایونز خانگی برای ما ارسال نمایید. شما همراهان ما می توانید درصورت تهیه این سس ها و گرفتن عکس از آن با هشتگ #ویکی_سس و یا #wikisauce ما را با دیدن موفقیتتان خوشحال کنید.

 پروتین: 1g / 2%
 چربی: 23g / 98%
 کربوهیدرات: 0g/0%

  نکات مهم در مورد تهیه سس:  


 بصورت دلخواه می توانید از سس خردل در سس مایونز خانگی خود استفاده نکنید. (در صورت امکان سس خردل نیز بصورت خانگی تهیه شود.)

 در صورت استفاده از همزن برقی ابتدا از کف ظرف خود شروع کرده و با سفت شدن سس به سمت بالا و برای ترکیب روغن در سطوح بالا حرکت کنید.

 در روش بالا تلاش کنید سفیده ی تخم مرغ را در مواد ترکیبی نریزید. چون باعث بریدن سس می شود.

 باز هم تاکید می کنیم هنگام افزودن روغن به مواد بسیار آرام و با حوصله عمل کنید.

 روش های متنوع دیگری هم برای تولید سس مایونز خانگی وجود دارد بطور مثال روش بدون تخم مرغ. روش استفاده از سفید و زرده بصورت همزمان و روشی که روغن را در همان ابتدا به مواد اضافه می کنیم. سعی می کنیم تمام این روش ها را به سایت اضافه نماییم.

 بجای استفاده از روغن زیتون می توانید از روغن آووکادو نیز استفاده نمایید. ضمنا روغن های حیوانی هم قابل استفاده می باشد. اما اولویت با روغن زیتون خالص است زیرا این روغن سنگین بوده و سس بهتر فرم می‌گیرد.

موقعیت

بین المللی

نظرات

Rating

مواد لازم
طعم سس

Users' reviews

Log-in to add review